SportowaKościerzyna o nas: UKS PCM nie wytrzymał naporu doświadczonego Zagłębia

UKS PCM Kościerzyna przegrał we własnej hali z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin 22:28 (11:15). Kościerskie szczypiornistki porażkę przypłaciły słabym początkiem i końcem spotkania.

W pierwszych minutach oba zespoły nie prezentowały zbyt dobrej skuteczności, choć w tym elemencie mimo wszystko lepsze były bardziej doświadczone lubinianki. Po pierwszych 7 minutach na tablicy wyników widniał rezultat 1:3 na korzyść Zagłębia. Od tego momentu przyjezdne sukcesywnie rozpoczęły zwiększanie swojej przewagi, która w 20. minucie sięgnęła już 9 bramek (3:12). Wydawało się, że to spotkanie zakończy się istnym pogromem, ale podopieczne Dariusza Męczykowskiego w porę się przebudziły. W bramce jak natchniona broniła Dominika Brzezińska, która raz za razem odbijała piłki rzucane przez rywalki. Do tego w ataku piłka częściej lądowała w bramce Zagłębia i na koniec pierwszej połowy UKS PCM odrobił straty, zmniejszając je do 4 trafień (11:15).

Po zmianie stron do 46. minuty kościerzynianki prowadziły równorzędną walkę z przyjezdnymi. Co prawda ani razu beniaminkowi nie udało się doprowadzić do remisu, jednak dystans oscylował wokół 1-2 bramek. W ostatnim kwadransie mocniej do pracy wzięły się lubinianki. Na pięć minut przed końcem Zagłębie prowadziło już 26:20 i na jakikolwiek zryw podopiecznym Dariusza Męczykowskiego brakowało już sił.

W najbliższą niedzielę (24.01) o godzinie 14:00 w hali sportowej w Wielkim Klinczu UKS PCM zmierzy się z AZS Energą Koszalin.

Źródło: sportowakoscierzyna.pl